Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Wymiar sprawiedliwości przyjazny dziecku

Program na rzecz ochrony dzieci uczestniczących w procedurach prawnych realizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje od 2003 roku.

Więcej

Materiały problemowe

Co się dzieje podczas rozprawy w sądzie?

Tak może wyglądać rozprawa i przesłuchanie w sądzie

Interaktywna prezentacja "Mały świadek w sądzie" powstała we współpracy z YUMMY Factory Sp. z o.o.i pokazuje jak może wyglądać sprawa sądowa z udziałem dziecka występującego w roli świadka.

 
Prezentacja podzielona została na cztery części. Trzy pierwsze części modułu to krótkie animowane filmy, w których zobaczysz jak rozpoczyna się rozprawa sądowa, jak może wyglądać jej przebieg, wraz z przesłuchaniem dziecka-świadka, a także jak wygląda ogłoszenie wyroku przez sędziego. Ostatnia część modułu jest interaktywną prezentacją osób, które możesz w sądzie spotkać.

 

Aby obejrzeć wybraną część kliknij myszką na odpowiedni obrazek poniżej:

 

Część 1 - Przed rozprawą     Część 2 - Przebieg rozprawy z udziałem dziecka-świadka

             Przed rozprawą                     Zobacz jak wygląda rozprawa

 

Część 3 - Ogłoszenie wyroku     Część 4 - Kogo możesz spotkać w sądzie

Zobacz jak sędzia ogłasza wyrok       Kogo możesz spotkać w sądzie

 

 

Poszczególne prezentacje można również pobrać do wykorzystania offline. Pliki w formacie swf można pobrać ze strony klikając prawym przyciskiem myszki na wybrany obrazek i wybierając polecenie "Zapisz element docelowy jako..."
 
Zapisane pliki można  otworzyć w przeglądarce internetowej (IE, FF) bez konieczności połączenia internetowego, jednakże niezbędne jest posiadanie zainstalowanej na komputerze wtyczki Adobe Flash Player (pobierz wtyczkę). Możliwość nawigacji prezentacji (pauzowania, przewijania) można uzyskać uruchamiajac ją w np. w programie Media Player Classic (program również moze wymagac zainstalowanej wtyczki AFP).

 

* Wszystkie postacie, sytuacje i wydarzenia są fikcyjne, a ewentualna zbieżność nazwisk jest przypadkowa. Tak jednak często wyglądają rozprawy, w których uczestniczą dzieci.