Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Wymiar sprawiedliwości przyjazny dziecku

Program na rzecz ochrony dzieci uczestniczących w procedurach prawnych realizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje od 2003 roku.

Więcej

Materiały problemowe

E-learning

Interaktywna prezentacja "Mały świadek w sądzie" powstała we współpracy z YUMMY Factory Sp. z o.o. i pokazuje jak może wyglądać sprawa sądowa z udziałem dziecka występującego w roli świadka.

Prezentacja podzielona została na cztery części. Trzy pierwsze części modułu to krótkie animowane filmy, w których zobaczyć można jak rozpoczyna się rozprawa sądowa, jak może wyglądać jej przebieg, wraz z przesłuchaniem dziecka-świadka, a także jak wygląda ogłoszenie wyroku przez sędziego. Ostatnia część modułu jest interaktywną prezentacją osób, które dziecko-świadek może w sądzie spotkać.

 

Aby obejrzeć wybraną część proszę kliknąć myszką na odpowiedni obrazek poniżej. Poszczególne prezentacje można również pobraćw formacie swf do wykorzystania offline. Aby to zrobić wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki na wybrany obrazek i wybierać polecenie "Zapisz element docelowy jako..."
 
Zapisane pliki można  otworzyć w przeglądarce internetowej (IE, FF) bez konieczności połączenia internetowego, jednakże niezbędne jest posiadanie zainstalowanej na komputerze wtyczki Adobe Flash Player (pobierz wtyczkę). Możliwość nawigacji prezentacji (pauzowania, przewijania) można uzyskać uruchamiajac ją w np. w programie Media Player Classic (program również moze wymagac zainstalowanej wtyczki AFP).

 

Część 1 - Przed rozprawą     Część 2 - Przebieg rozprawy z udziałem dziecka-świadka

             Przed rozprawą                     Zobacz jak wygląda rozprawa

 

Część 3 - Ogłoszenie wyroku     Część 4 - Kogo możesz spotkać w sądzie

Zobacz jak sędzia ogłasza wyrok       Kogo możesz spotkać w sądzie

 

 

Wszystkie postacie, sytuacje i wydarzenia są fikcyjne, a ewentualna zbieżność nazwisk jest przypadkowa. Tak jednak często wyglądają rozprawy, w których uczestniczą dzieci.